Cellulit potocznie zwany pomarańczową skórką można podzielić na kilka faz:

  • I Faza – cellulit widoczny jest wyłącznie, gdy ściśniemy fałd skóry palcami. Na tym etapie walka z cellulitem jest najskuteczniejsza! To właśnie w tym momencie powinno się zastosować odpowiednią dietę, aktywność fizyczną, pielęgnację domową ( kremy, peelingi, prysznice ciepło zimne, masaże, szczotkowanie ciała)
  • II Faza – grudki obserwujemy w niektórych sytuacjach – np. tylko siedząc na krześle, gdy zmienimy postawę ciała na stojącą , grudki znikają. W tej fazie warto pielęgnację domowa rozszerzyć o zabiegi gabinetowe np. masaż bańką chińską, liposukcję ultradźwiękową, fale radiowe, elektrostymulację.
  • III faza – cellulit widoczny jest bez względu na ułożenie ciała – wtedy stosowanie kremu i domowe metody nie przyniosą zadowalających rezultatów. Konieczne jest rozszerzenie pielęgnacji domowej o zabiegi gabinetowe. To ostatni dzwonek na skuteczna walkę z cellulitem.
  • IV Faza – skóra wygląda jak kalafior, widoczne są uwypuklone zmiany i wyczuwalne stwardnienia. Pojawiają się także ciemne obszary hypotermiczne (niedokrwienne). Dodatkowo tej fazie cellulitu mogą towarzyszyć dolegliwości bólowe, spowodowane nieprawidłowym funkcjonowaniem naczyń krwionośnych, komórek tłuszczowych oraz tkanki łącznej. Jest to faza praktycznie już nieodwracalna.

Pamiętaj im wcześniej rozpoczniesz walkę z cellulitem,  tym większe masz szansę na całkowite pozbycie się  nieestetycznej pomarańczowej skórki .